Apsauginės plėvelės

Apsauga Anti-Bandit

Statistiškai apie 60 procentų žaibiškų vagysčių įvyksta, kai akmeniu, plyta ar kitu sunkiu daiktu išdaužiamas patalpos lango, vitrinos ar durų stiklas. Paprastai vagystės metu pagriebiamas vienas ar keli daiktai ir skubiai dingstama. Dažnai tikslas pasiekiamas net neįeinant į patalpas. Viskas vyksta labai greitai, tad kaimynai arba apsaugos tarnybos nespėja atitinkamai sureaguoti.

Apsaugoti langus nuo įsilaužimo galima keliais būdais, bet visais atvejais turi būti įrengta apsauginė signalizacija ir prijungta prie saugos tarnybos pulto. Išorinės grotos įtakos saugumui praktiškai neturi, nes jas lengva nuplėšti, nesibaiminant kad suveiks signalizacija. Tiek pat naudos ir iš apsauginių žaliuzių, tik šios bent jau užstoja daiktus, esančius patalpoje ar vitrinoje ir mažina spontaniško įsilaužimo riziką.


Jei stiklas padengtas specialia LLumar ANTI-BANDIT plėvele, vagystė paprastai neįvyksta. Norint įveikti tokį stiklą, reikia daug pastangų ir nemažai laiko. Nuo smūgio stiklas sueižėja, bet nesubyra. Vagys dažniausiai atsisako savo kėslų, jeigu per keletą sekundžių nepavyksta įsibrauti į patalpos vidų. Pradėjus veikti signalizacijai, vagims neužtenka laiko įveikti plėvele sutvirtintą stiklą.
Tačiau tokios prevencijos efektyvumui būtinos šios sąlygos:

plėvelė turi būti vienalytė ir užklijuota ant viso stiklo ploto (taip pat ir po laikančiosiomis stiklajuostėmis);
plėvelės storis turi būti nemažesnis nei 400mikronų; plonesnė plėvelė neužtikrina reikiamo tvirtumo ir nesutrukdo įsibrovėliams patekti į patalpas;
signalizacija turi būti įrengta su dvigubo veikimo stiklo dūžio jutikliais, kurie reaguoja ne tik į dūžį, bet ir į stiklo trūkimą.

Storos apsauginės plėvelės turi savo specifiką ir skirtos tik profesionaliam instaliavimui. Kokybiškai jas užklijuoti gali tik specialiai apmokyti LLumar atstovo Lietuvoje bendrovės "Apertura" meistrai.

Plėvelės turi estetinius pranašumus, palyginus su grotomis ar apsauginėmis žaliuzėmis. Plėveles galima klijuoti ant bet kurio stiklo ir pritaikyti bet kuriai lango konstrukcijai. Jos patvarios, ilgaamžiškos ir saugos Jūsų turtą dieną ir naktį.

Saugumas

Stiklas tai saugumo atžvilgiu opiausia vieta visame pastate. Stiklo konstrukcijos yra estetiškos, patogios ir praktiškos, bet nėra garantijos, kad stiklas nesuduš nuo mechaninio poveikio. Jam sudužus, susidaro aštrių kraštų šukės, tai dažniausiai tampa nelaimingų atsitikimų priežastimi.

LLumar apsauginių plėvelių panaudojimas - palyginus nebrangus būdas užtikrinti saugaus stiklo charakteristikas. Įvairaus storio ir konstrukcijos plėveles galima pritaikyti sprendžiant šias problemas:

Žmogaus ir turto apsauga nuo pavojingų stiklo šukių stichinių nelaimių, nelaimingo atsitikimo, teroristinių išpuolių ar vandalizmo atvejais
Stiklo vientisumas dužimo atveju
Dėl sprogimo bangos lekiančių stiklo šukių sukeltas pavojus
Rimta kliūtis įsilaužimui
Apsauga nuo spontaniško grūdinto stiklo dūžio padarinių

Apsauginės plėvelės visiškai eliminuoja galimybę susižeisti stiklo šukėmis. Stiklas su plėvele susidūrimo su žmogaus kūnu arba lekiančiais daiktais atvejais suskyla, bet nesubyra. Saugus stiklinimas turi ES lygio svarbą ir yra reglamentuojamas ES direktyvos 89/654/EEC. Direktyva nurodo, kad stiklas turi būti saugus visose vietose, kur yra žmogaus ir stiklo konstrukcijos susidūrimo rizika arba stiklo kritimo pavojus.

Grūdintas stiklas

Saugumo ir atsparumo smūgiams reikalavimai civilinėje statyboje paskatino platų grūdinto stiklo panaudojimą. Bet grūdintas stiklas turi paslėptą trūkumą, kaip savaiminio sprogimo efektą dėl sulfido nikelio priedų. Šio atveju, kad išlaikyti grūdinto stiklo vientisumą , pavyzdžiui pastato stoge arba fasade, ir užtikrinti žmogaus saugumą, būtina sustiprinti stiklą su apsaugine plėvele.

Platus LLumar apsauginių plėvelių asortimentas leidžia parinkti tinkamą sprendimą bet kurioje situacijoje. Kartu su apsaugos funkcijomis plėvelės gali papildomai atlikti UV, saulės kontroliavimo arba padidinto privatumo funkcijas.

Apsauginės langų plėvelės užklausos forma

Vidinė stiklo pertvara
Viengubas balkono/terasos/lodžijos stiklas
Vienos kameros (2 stiklų) paketas
Dviejų kamerų (3 stiklų) paketas
Nežinau / Kitas stiklo tipas
Nepasirinktas failas
Nepasirinktas failas
Nepasirinktas failas