Saulės šilumos ir UV kontrolės plėvelės
Plėvelė su apsauga nuo saulės karščio
Nustatyta, kad žmogus geriausiai jaučiasi, kai temperatūra patalpoje yra 19-24 °C. Vasarą per langus patenkanti saulės šiluma sukelia nepatogumų, nes įšildo patalpas. Atsiranda vadinamosios karščio zonos, kur temperatūra gali pakilti iki 40 laipsnių šilumos.
Karštį atspindinčios plėvelės sumažina saulės poveikį iki 91% ir padeda palaikyti optimalią patalpų temperatūrą ir kondicionavimo sistemų apkrovimą. Padengus stiklą plėvele, saulėtomis dienomis kambario oro temperatūra vidutiniškai sumažėja 8-12 laipsnių.
Geriausią rezultatą galima pasiekti su išorinėmis plėvelėmis nuo saulės – specialiai sukurtos tarnauti lauko sąlygomis, atsparios saulės ir vėjo erozijai, jos atspindi saulės energiją dar prieš jai patenkant į stiklo paketą.
Rasime Jums labiausiai tinkančią stiklo plėvelę, o mūsų įmonės patyrę meistrai profesionaliai užklijuos plėvelę ant langų ir suteiks garantiją.
Pagrindinės savybės:
- Pažaboja iki 91% saulės energijos
- Vidutiniškai sumažina kambario temperatūrą 8-12 laipsnių
- Saugo žmones nuo UV spindulių ir stabdo daiktų blukimą
- Padeda kontroliuoti patalpų apšvietimą
- Sumažina kondicionavimo sistemų kaštus
- Padeda sekti tvarumo principais
- Prižiūrima kaip paprastas stiklas
- Suteikiama daugiametė garantija
Žemiau rasite atsakymus į svarbiausius klausimus apie plėvelę su apsauga nuo saulės ir baigtų darbų pavyzdžius.
-
Kas yra plėvelė nuo saulės ir kaip ji veikia?
Kas yra plėvelė nuo saulės ir kaip ji veikia?
Plėvelė nuo saulės – tai speciali architektūrinė plėvelė, skirta klijuoti ant stiklų ir pažaboti saulės poveikį. Ši plėvelė gali būti klijuojama tiek ant esamų, tiek ant dar nesumontuotų stiklų ir Lietuvoje naudojama jau daugiau nei 20 metų.
Plėvelė veikia atspindėdama arba sulaikydama ir tada išspinduliuodama saulės energiją atgal į lauką, o UV absorberis blokuoja ultravioletinius spindulius. Plėvelės sudėtyje dažnai būna ir papildomų sluoksnių, tokių kaip specialūs dažai ar sustiprintas apsauginis sluoksnis nuo pažeidimų.
-
Kuo karštį atspindinti plėvelė geresnė nei kiti sprendimai, pvz. žaliuzės ar kondicionierius?
Kuo karštį atspindinti plėvelė geresnė nei kiti sprendimai, pvz. žaliuzės ar kondicionierius?
Plėvelė kovoja ne su padariniais, o su priežastimi – sulaiko saulės spindulius nuo patekimo į patalpas. Taipogi langų plėvelė yra pasyvi sistema, nereikalaujanti maitinimo, kaip kondicionierius, vadinasi tai vienkartinė investicija, kuri su laiku tik dar labiau atsiperka. O svarbiausia, kad plėvelė netrukdys matyti vaizdo pro langa, kaip tai darytų žaliuzės ar roletai. O net ir turint kitą sprendimą, plėvelė nuo saulės gali puikiai papildyti esamą sistemą.
Aukščiau lentelę su palyginimais.
-
Koks plėvelės pritaikymas ir privalumai namų, būtų ir terasų savininkams?
Koks plėvelės pritaikymas ir privalumai namų, būtų ir terasų savininkams?
Įsibėgėjus šiltajam sezonui galime tapti savo namų įkaitais – saulė kepina nesustodama, o lengvas vėjelis atidarius langus mažai pagelbėja. Tampa sunku atsipalaiduoti ir daryti kasdienius darbus. Ypač kenčia senyvo amžiaus žmonės ir jaunos šeimos, nes sunkai perneša karščius.
Naujuose statybose išpopuliarėję panoraminiai langai nuo grindų iki lubų dar paaštrina situaciją, nes saulės patekimo į kambarius plotas tampa didžiulis. Ne kartą teko instaliuoti plėvelę nuo saulės ir rekuperacines ar kondicionavimo sistemas turinčiuose butuose, nes jos nesusitvarko su temperatūros svyravimais, bei nepašalina pradinės perkaitimo priežasties – saulės energijos. O plačiai paplitusios žaliuzės paslepia vaizdą, o nuo patalpų perkaitinimo apsaugo tik simboliškai.
Stiklo plėvelė atspindės saulę ir ne tik palaikys vėsą Jūsų gyvenamajame plote, bet ir apsaugos Jus ir Jūsų šeimos narius nuo pavojingų ultravioletinių spindulių, bei suteiks papildomo privatumo, kad galėtumėte pilnavertiškai gyventi, kurti ir ilsėtis.
-
Kokie plėvelės privalumai komercinėms patalpoms ir viešosioms įstaigoms?
Kokie plėvelės privalumai komercinėms patalpoms ir viešosioms įstaigoms?
Kondicionieriaus pajėgumų kartais nepakanka temperatūros skirtumams išlyginti, todėl temperatūra pakyla visoje patalpoje arba kas būna dar dažniau – nuo pučiamo šalto oro susergama. Ypač nukenčia ofisų darbuotojai arba moksleiviai, kadangi jie ne visada gali persėsti į kitą vietą. Darbuotojų našumas ir jų galimybė susikoncentruoti vidutiniškai sumažėja 30%-50%. Pavyzdžiui, Australijos ekonomikai per didelė patalpų temperatūrą per metus kainuoja 6,2 milijardų dolerių, o JK net 13 milijardų svarų. Todėl yra taip svarbu pažaboti saulės poveikį.
Be temperatūros mažinimo, plėvelė nuo saulės leis kontroliuoti patalpų apšvietimą, bei apsaugoti viduje esančius žmones nuo perteklinio UV kiekio. Taip pat efektyviau bus naudojami kondicionavimo sistemos resursai, nes vasaros metu 20% išlaidų, skirtų komercinių pastatų vėsinimui, panaudojama šilumos skvarbai per stiklą pažaboti. Įvairiais skaičiavimais, tokia investicija pilnai atsiperka per 3-5 metus, net ir mažų plotų savininkams.
-
Kokios spalvos yra plėvelė ir kokį atspalvį ji suteiks per stiklą matomam vaizdui?
Kokios spalvos yra plėvelė ir kokį atspalvį ji suteiks per stiklą matomam vaizdui?
3 pagrindinės plėvelių spalvos:
- Sidabrinė – spalvos atrodys šaltesnės (į mėlynumą), plėvelė veidrodinė, blizga stipriai.
- Bronzinė – spalvos atrodys šiltesnės (į raudonumą/rudumą). Suteikia stiklui vidutinio stiprumo blizgesį.
- Neutrali – spalvos atrodys natūraliai, nesikeičia. Silpnai blizga.
Tai yra populiariausios plėvelių spalvos, bet mūsų platus asortimentas jomis neapsiriboja, todėl sugebėsime rasti sprendimą pagal Jūsų poreikius.
-
Kokia plėvelė efektyvesnė, klijuojama iš lauko ar iš vidaus?
Kokia plėvelė efektyvesnė, klijuojama iš lauko ar iš vidaus?
Išorinė langų plėvelė suteikia geriausią apsaugą nuo kaitros, nepriklausomai nuo stiklo konstrukcijos, nes sustabdo saulės energiją dar prieš jai patenkant į stiklo paketo vidų ir jį įšildant. Tad turėdamos tokį pat užtamsinimo lygį, iš lauko pusės klijuojamos plėvelės efektyviau atvėsina patalpas nei paklijuotos iš vidaus.
Priklausomai nuo stiklo konstrukcijos ir pasirinktos plėvelės, išorinės plėvelės praleidžia nuo 1.5 iki 3 kartų mažiau saulės energijos nei vidinės plėvelės, tad nenuostabu, kad daugiau nei 90% mūsų klientų renkasi būtent išorines plėveles.
Dar viena priežastis kodėl iš lauko klijuojamos plėvelės tokios populiarios – vidinių plėvelių negalima klijuoti ant langų su dviejų kamerų stiklo paketais (3 stiklai). Užklijavus ant trigubo stiklo plėvelę iš vidaus, ženkliai padidėja termošoko (šiluminio šoko) galimybė – kai stiklas perkaista iš vidaus ir skyla.
Iš vidaus klijuojamą plėvelę vertėtų pasirinki, jei iš lauko pusės langai yra neprieinami ir nėra galimybės jų išimti iš rėmo, arba langai yra tik iš vieno stiklo sluoksnio, nes tokiu atveju vidinė plėvelė suteiks stiklui beveik tokias pačias savybes, kaip ir klijuojama iš lauko.
-
Kiek laiko užtrunka plėvelės klijavimo darbai?
Kiek laiko užtrunka plėvelės klijavimo darbai?
Viskas priklauso nuo darbų apimties ir priėjimo prie stiklų galimybių. Mūsų meistrai darbus atlieka greitai ir kokybiškai – buto langai ar balkonas užims tik keletą valandų. Nedidelio ofiso vitrinos ar privataus namo langai, kai lengva pasiekti stiklus – apie dieną. Bet kelių šimtų kvadratinių metrų fasadai, kai reikalinga papildomą įranga (pvz. keltuvai) gali užtrūkti nuo savaitės iki daugiau nei mėnesio.
-
Ar plėvelė suteikia privatumo?
Sužinokite daugiau apie plėvelę privatumuiAr plėvelė suteikia privatumo?
Taip, pasirinkus veidrodinę plėvelę nuo saulės, dieną Jūsų langai taps vienpusiu veidrodžiu ir galėsite matyti kas dedasi lauke, nors iš lauko žmonės matys tik veidrodį. O net ir neveidrodinė plėvelė sugeba pakankamai užtonuoti stiklą, kad suteiktų Jums privatumo.
-
Ar plėvelė tvari ir draugiška aplinkai?
Ar plėvelė tvari ir draugiška aplinkai?
Taip, po 2 mėnesių po klijavimo LLumar plėvelės tampa neutralios anglies dvideginio atžvilgsiu (carbon-neutral) – kas reikštų, kad jos jau sustabdė tiek anglies dvideginio patekimo į atmosferą, kiek buvo išmesta per visą plėvelės gaminimo procesą. Bet svarbiausia, tai reiškia kad ateinančius gyvavimo metus plėvelė tik mažins į atmosferą išmetamų šiltnamio dujų kiekį (carbon-negative), o plėvelės ilgaamžiškumas (13+ metų) tik padidina šį efektą.
Pavyzdžiui, 5000 m2 ploto ofisas mūsų klimato juostoje priklausomai nuo stiklo konstrukcijos gali sumažinti šiltnamio dujų kiekį iki 30000 kg (CO2 ekvivalentas) per metus naudodamas plėvelę nuo saulės – skaičiuojama naudojant JAV Energetikos Departamento DOE-2 energijos modeliavimo programą. Tai viena iš priežasčių, kodėl Patvarių Technologijų Enciklopedijoje (angl. Encyclopedia of Sustainable Technologies) minimos LLumar plėvelės kaip būdas pagerinti statinių aplinkosaugos rodiklius, sumažinti energijos vartojimą ir išvengti papildomų emisijų, generuojamų klimato kontrolės sistemomis.
-
Ar plėvelė mažina akinantį spindesį?
Ar plėvelė mažina akinantį spindesį?
Taip, plėvelė mažina spindesį ir padeda kontroliuoti patalpų apšvietimą.
Nors tai pakankamai subjektyvūs, priklausomi nuo psichologinių pojūčių apibūdinami, galime išskirti trijų rūšių akinantį spindėjimą:
- Nepakenčiamas spindėjimas: kai dirbti, ypač su kompiuterių monitoriais, pasidaro labai sunku, netgi neįmanoma
- Nepatogus spindėjimas: dirbti yra sunku, darbingumas mažesnis nei įprastai
- Komfortiškas spindėjimas: nesukelia nepatogumų
Spindesio sumažinimas – tai procentinis matomos šviesos pralaidumo per stiklinimą sumažėjimas, lyginant paprastą stiklą ir stiklą su plėvele. Spindesio sumažinimą galima paskaičiuoti pagal formulę: SS = ((MŠP1-MŠP2) * 100)/MŠP1, kur SS – spindesio sumažinimas, MŠP1 – paprasto stiklo matomos šviesos pralaidumas, MŠP2 – stiklo su plėvele matomos šviesos pralaidumas. Matomos šviesos pralaidumas yra tiesiogiai susijęs su akinančio spindesio sumažinimu, kuomet norint sumažinti pastarąjį, reikia sumažinti matomos šviesos pralaidumą.
Paprastai, norint įvertinti reikiamą spindesio mažinimo lygį, yra naudojamasi sekančia taisykle:
- Pradinis lygis (Nepakenčiama) → Reikalingas (Nepatogus) → Akinančio spindesio sumažinimas (60%)
- Pradinis lygis (Nepakenčiama) → Reikalingas (Komforto) → Akinančio spindesio sumažinimas (85%)
- Pradinis lygis (Nepatogus) → Reikalingas (Komforto) → Akinančio spindesio sumažinimas (60%)
Taip pat visada galite kombinuoti, pavyzdžiui pietinėje pusėje užtamsinti langus labiau nei kitur arba stipriau užtemdyti viršutinius stiklus, taip išsaugodami daugiau šviesos, bet išgaudami norimą efektą.
Darbo saugos reikalavimai pagal ES standartus
Mūsų įmonės siūloma spindesį mažinanti plėvelė padės darbdaviams laikytis ES direktyvose 90/270/EEB ir 89/654/EEC iškeltų darbo saugos reikalavimų. Juose teigiama, kad „būtina vengti atspindžių ir akinančio spindėjimo ekrane ar kituose įrenginiuose“ ir „apsaugoti darbovietę nuo per gausaus saulės spinduliavimo“.
-
Kokios daiktų blukimo priežastys ir kaip plėvelė gali padėti su jomis susidoroti?
Kokios daiktų blukimo priežastys ir kaip plėvelė gali padėti su jomis susidoroti?
Tiesioginės saulės spinduliai labai kenkia dažytiems ir spalvotiems paviršiams. Per kelis sezonus spalvos matomai praranda savo sodrumą. Blunka baldai, paveikslai, sienos ir brangi furnitūra. Pagrindinė blukimo priežastis – ultravioletiniai spinduliai, matoma šviesa ir šiluma. Paprastas stiklas neapsaugo nuo šitų faktorių ir tai lemia priešlaikinį daiktų nuvertėjimą muziejuose, parduotuvių vitrinose, namuose ir biuruose.
Apsaugai nuo blukimo sukurtos LLumar plėvelės filtruoja 99,5% kenksmingų UV spindulių, atspindi šilumą ir nuima šviesos perteklių, todėl užtonavę pastato stiklus net ir mažiausio tamsumo plėvele, galėsite būti tikri dėl žmonių ir turto saugumo. Padengus stiklus plėvele, galima 50-80% sumažinti blukimo faktorius. Pavyzdžiui, „Antiques World“ blogo autorius kaip vieną iš išeičių apsaugai nuo saulės poveikio kaip tik vardija specialiąsias plėveles langams.
Platus plėvelių asortimentas - nuo visiškai skaidrių iki tonuotų veidrodinių - leidžia parinkti tinkamą patalpų apšvietimą ir matomumo lygį. Pavyzdžiui, muziejuose ar vitrinose, kad neužstoti eksponuojamų daiktų, naudojamos skaidrios plėvelės su maksimalia UV apsauga.
Labai svarbu prisiminti, kad ant stiklo klijuojama plėvelė gali ženkliai sumažinti blukimo procesą, bet negali jo visiškai eliminuoti.
-
Ar plėvelėms nuo saulės taikoma garantija?
Ar plėvelėms nuo saulės taikoma garantija?
Taip, tiek išorinėms, tiek vidinėms langų plėvelėms teikiama iki 10 metų garantija nuo atsilupimo, spalvos pasikeitimo, trūkinėjimo, apsauginių charakteristikų praradimo ir t.t.
-
Ar šiai plėvelei reikės specialios priežiūros?
Ar šiai plėvelei reikės specialios priežiūros?
Ne, plėvelę galima plauti kaip paprastą stiklą, naudojantis įprastomis langų valymo priemonėmis. Svarbu tik nenaudoti abrazyvinių medžiagų ar įrankių.