Šilumos, šviesos kontrolės plėvelės

Akinamos šviesos kontrolė

Akinantis saulės spindėjimas ir atšvaistės gali sukelti diskomfortą ir nuovargį patalpų naudotojams.

Akinantis spindėjimas ir atšvaistės pasirodo, kai yra matomos šviesos šaltinis. Šviesa gali tiesiogiai kristi į akis arba tai gali būti jos atspindys. Paprastai tai asocijuojasi su saulės šviesa, kurią matome pro langą. Nors tai pakankamai subjektyvūs, priklausomi nuo psichologinių pojūčių apibūdinami, galime išskirti trijų rūšių akinantį spindėjimą:


Nepakenčiamas spindėjimas: kai dirbti, ypač su kompiuterių monitoriais, pasidaro labai sunku, netgi neįmanoma
Nepatogus spindėjimas: dirbti yra sunku, darbingumas mažesnis nei įprastai
Komfortiškas spindėjimas: nesukelia nepatogumų

Bet kurioje darbo aplinkoje spindėjimas skiriasi priklausomai nuo žmogaus ir darbo vietos. Taip pat svarbu kaip yra išdėstytos darbo vietos. Apskritai, jeigu spindesys yra nepakenčiamo lygio vienam ar keliems darbuotojams, jis yra nepatogus kiekvienam. LLumar plėvelės efektyviai sprendžia šią problemą. Spindesio sumažinimas – tai procentinis matomos šviesos pralaidumo per stiklinimą sumažėjimas, lyginant paprastą stiklą ir stiklą su plėvele. Spindesio sumažinimą galima paskaičiuoti pagal formulę:


SS = ((MŠP1-MŠP2) * 100)/MŠP1, kur MŠP1 – paprasto stiklo matomos šviesos pralaidumas, MŠP2 - stiklo su plėvele matomos šviesos pralaidumas. Matomos šviesos pralaidumas yra tiesiogiai susijęs su akinančio spindesio sumažinimu, kuomet norint sumažinti pastarąjį, reikia sumažinti matomos šviesos pralaidumą. Paprastai yra naudojamasi sekančia taisykle:

Pradinis lygis (Nepakenčiama) --> Reikalingas (Nepatogus) --> Akinančio spindesio sumažinimas (60%)

Pradinis lygis (Nepakenčiama) --> Reikalingas (Komforto) --> Akinančio spindesio sumažinimas (85%)

Pradinis lygis (Nepatogus) --> Reikalingas (Komforto) --> Akinančio spindesio sumažinimas (60%)

LLumar spindesį mažinanti plėvelė padės darbdaviams laikytis šių darbo saugos reikalavimų:


ES direktyva 89/654/EEC

Labai svarbu paminėti, kad tik profesionaliai instaliuota spindesį mažinanti plėvelė užtikrina reikiamą efektą. Mes esame paruošę profesionalų, pasiryžusių Jums padėti.

Šilumą taupančios plėvelės

Viso pastato mastu stiklinimas pripažįstamas svarbiausiu šilumos praradimo šaltiniu. Per stiklą šiluma išspinduliuojama į lauką – žymiai padidėja šilumos išlaidos.
Šilumą taupančios plėvelės Šilumą taupančios plėvelės Pastarąjį dešimtmetį selektyvinis stiklas tapo įprastu reiškiniu, inertinių dujų panaudojimas stiklo paketuose dar labiau pagerino šilumos izoliacijos rodiklius.

Dabar , gaminant stiklą, gali būti panaudotas žemos emisijos Termo Low-E padengimas, kuris atspindi dalį spinduliuojamos šilumos atgal į kambarį, sumažindamas "tradicinio stiklo" šilumos pralaidumo rodiklius.

Tačiau žemo pralaidumo stiklas nesprendžia kitų stiklo problemų, tokių kaip stiklo įkaitimas nuo karščio, akinamas saulės spindesys ir UV pralaidumas. Be to, jeigu Jūs norite pakeisti jau turimą stiklinimą žemo pralaidumo stiklinimu, Jūs susiduriate su dideliais kaštais arba stiklinimo pakeitimas gali būti draudžiamas (senamiestyje ar pan.).

LLumar gali pasiūlyti ekonomiškai naudingą, ergonomišką sprendimą jau esamam stiklinimui – žemo pralaidumo Termo Low-E langų plėvelę, kuri iki 30 % sumažina šilumos pralaidumą per paprastą stiklą.
Maksimalią naudą LLumar termo plėvelės duoda, kai reikia pagerinti viengubo stiklinimo izoliuojančias charakteristikas.

Vidutiniškai standartinis dvigubo stiklinimo su LLumar termo plėvele pralaidumo koeficientas U faktorius yra 2.8, o dvigubo stiklo paketo, pripildyto inertinėmis dujomis su LLumar termo plėvele U faktorius - 2.2. Be to, LLumar termo plėvelės turi papildomų privalumų:

Atspindi iki 69% nepageidaujamos saulės energijos
Sumažina akinantį saulės spindesį iki 64%
Blokuoja 99% kenksmingų UV spindulių

Verta paminėti, kad vasaros metu 20% išlaidų, skirtų komercinių pastatų vėsinimui, panaudojama šilumos skvarbai per stiklą pažaboti.

LLumar termo plėvelės išlaikė ilgaamžiškumo, patvarumo ir naudos išbandymą laiku. LLumar termo plėvelėms yra suteikiama penkerių metų garantija, tačiau paprastai jos tarnauja žymiai ilgiau. Šios plėvelės taip pat turi atsparų įbrėžimams ilgaamžį padengimą.

Labai svarbu pažymėti, kad tik naudojant kiekvienu atveju tinkamą plėvelę ir ją profesionaliai instaliuojant yra garantuojama projekto sėkmė. Mes turime apmokytų profesionalų, pasiryžusių Jums padėti.