VW Golf žibintai prieš ir po tamsinimo

Žibintų tamsinimas: viskas ką reikia žinoti

Atsakome į dažniausius mūsų klientų klausimus apie žibintų niaukimą, galimybes, naudojamą plėvelę ir kainą.

Žibintų tonavimas (farų tamsinimas) – nesunkus būdas pridėti stiliaus savo automobiliui ir padėti jam išsiskirti, ypač kai tokio pat modelio mieste važinėja šimtai ar net tūkstančiai. Deja informacijos apie šią paslaugą nedaug ir rasti ją ne visada lengva, todėl šiame trumpame straipsnyje bandome kiek išplėsti šią tema ir atsakyti į labiausiai rūpimus klausimus.


Ar galima tamsinti žibintus?

Taip, trumpai tariant. Svarbu, kad plėvelė nebūtų tokia, kuri „akivaizdžiai mažina skleidžiamos šviesos ryškumą arba keičia jos spalvą“ (Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimų 2 priedo 4.1.4. punktas).


Per daugiau nei penkis metus, buvo tik vienas atvejis, kai mums pranešė, kad žmogui teko nulupinėti mūsų plėvelę dėl saugos reikalavimų neatitikimo. Tą kartą žmogus pasirinko tamsiausią plėvelės variantą. Dėl spalvos nerimauti irgi nereikėtų, kadangi mūsų plėvelė tik patamsina, bet nekeičia spalvos, todėl rizika nepraeiti techninės apžiūros mažėja. Visgi, mes negalime garantuoti, kad prie Jūsų žibintų 100% neprisikabins nei policija, nei techninę apžiūrą atliekantys specialistai.


Svarbu pažymėti, kad patekus į avariją ir neatitikus anksčiau minėtų techninės apžiūros reikalavimų, draudimo bendrovės gali pasinaudoti šią aplinkybę ir pareikalauti iš Jūsų papildomai susimokėti.


Kokia plėvelė naudojama žibintų tamsinimui?

Naudojame Oracal gamybos plėvelę, yra 2 opcijos. Dažniausiai žmonės renkasi šviesesnį/subtilesnį variantą, kadangi jo pakanka išgauti reikiamą efektą, bet sunkiau pastebėti. Plėvelė yra švari, neiškreipia vaizdo, neprideda „rūko“ ar pigaus plastiko efekto.


Ar įmanoma užniaukti žibintus bet kokiam automobiliui?

Ne, jeigu žibintų forma yra sudėtinga, stipriai išgaubta ar laužyta, su aštriais kampais – užtamsinti tokių žibintų nepavyks. Tokiais atvejais plėvelė neužsiklijuos ar turės didelę riziką atšokti.


Kokia žibintų tamsinimo kaina?

Nuo 30 iki 55 eurų, priklausomai nuo žibintų dydžio ir formos.


Kiek laiko užtrunka?

Užtamsinti žibintų porą užtrunka 1-2 valandos.


Ar tamsinanti plėvelė padės apsaugoti žibintus ir nuo nežymių pažeidimų?

Taip, nors ši plėvelė nėra specialiai pritaikyta apsaugai, ji apsaugos nuo mažų akmenukų ir druskos. Tad po plėvelės nuėmimo, žibintai atrodys „šviežiau“.