VW Golf žibintai prieš ir po tamsinimo

Žibintų tamsinimas: viskas ką reikia žinoti 2022 metais

Atsakome į dažniausius mūsų klientų klausimus apie žibintų niaukimą, galimybes, naudojamą plėvelę ir kainą.

Žibintų tonavimas (farų tamsinimas) – nesunkus būdas pridėti stiliaus savo automobiliui ir padėti jam išsiskirti, ypač kai tokio pat modelio mieste važinėja šimtai ar net tūkstančiai. Deja informacijos apie šią paslaugą nedaug ir rasti ją ne visada lengva, todėl šiame trumpame straipsnyje bandome kiek išplėsti šią tema ir atsakyti į labiausiai rūpimus klausimus.

 

Ar galima tamsinti žibintus?

Taip, trumpai tariant. Svarbu, kad plėvelė nebūtų tokia, kuri „akivaizdžiai mažina skleidžiamos šviesos ryškumą arba keičia jos spalvą“ (Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimų 2 priedo 4.1.4. punktas).

 

Per daugiau nei penkis metus, buvo tik vienas atvejis, kai mums pranešė, kad žmogui teko nulupinėti mūsų plėvelę dėl saugos reikalavimų neatitikimo. Tą kartą žmogus pasirinko tamsiausią plėvelės variantą. Dėl spalvos nerimauti irgi nereikėtų, kadangi mūsų plėvelė tik patamsina, bet nekeičia spalvos, todėl rizika nepraeiti techninės apžiūros mažėja. Visgi, mes negalime garantuoti, kad prie Jūsų žibintų 100% neprisikabins nei policija, nei techninę apžiūrą atliekantys specialistai.

 

Svarbu pažymėti, kad patekus į avariją ir neatitikus anksčiau minėtų techninės apžiūros reikalavimų, draudimo bendrovės gali pasinaudoti šią aplinkybę ir pareikalauti iš Jūsų papildomai susimokėti.

 

Kokia plėvelė naudojama žibintų tamsinimui?

Šiuo metų žibintų tamsinimui yra du plėvelių tipai:

  1. Oracal gamybos plėvelė, 2 opcijos – šviesesnė (50% tamsinimas) ir tamsesnė (35% šviesos pralaidumas). Dažniausiai žmonės renkasi šviesesnį/subtilesnį variantą, kadangi jo pakanka išgauti reikiamą efektą, bet sunkiau pastebėti. Plėvelė yra švari, neiškreipia vaizdo, neprideda „rūko“, turi silpnai žalsvą atspalvį.
  2. Speciali Clarus tonuota apsauginė plėvelė žibintams – atrodo kaip gamykliškai tonuoti žibintai, neturi plastiko efekto, apsaugo žibintus nuo įbrėžimų ir turi savaime gyjantį sluoksnį. Lietuvos rinkoje pasirodė neseniai, bet iškart tapo patraukliausia opcija vertinantiems kokybę. Šviesos pralaidumas – 50%. Spalvos – juoda, pilka ar ruda.

 

Ar įmanoma užniaukti žibintus bet kokiam automobiliui?

Ne, jeigu žibintų forma yra sudėtinga, stipriai išgaubta ar laužyta, su aštriais kampais – užtamsinti tokių žibintų nepavyks. Tokiais atvejais plėvelė neužsiklijuos ar turės didelę riziką atšokti.

 

Kokia žibintų tamsinimo paslaugos kaina?

Su Oracal vinilo plėvele – nuo 30 iki 55 eurų, su Clarus tonuota apsaugine plėvele – nuo 55 iki 80 eurų, priklausomai nuo žibintų dydžio ir formos.

 

Kiek laiko užtrunka?

Užtamsinti žibintų porą užtrunka 1-2 valandos.

 

Ar tamsinanti plėvelė padės apsaugoti žibintus ir nuo nežymių pažeidimų?

Taip, Clarus tonuota PPF plėvelė apsaugos žibintus, kaip tai darytų ir skaidri apsauginė plėvelė kėbului. Oracal vinilo plėvelė nėra specialiai pritaikyta apsaugai, bet ji vis tiek apsaugos nuo mažų akmenukų ir druskos. Tad po plėvelės nuėmimo, žibintai bet kokiu atveju atrodys „šviežiau“.

 

Ar galima tiesiog nusipirkti pačios žibintų tamsinančios plėvelės?

Taip, galime parduoti pačios plėvelės. Visus plėvelių tipus rasite mūsų Vilniaus būstinėje J. Kubiliaus g. 23. Minimalaus ar maksimalaus užsakymo kiekio nėra, tad galite įsigyti tiek plėvelės kiek reikia būtent Jums. Taip pat, plėvelės galite įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje tamsinimas.lt. Yra galimybė siųsti plėvelę Lietuvoje ar į užsienį.

Slapukų tvarkymas

Slapukų valdymas jūsų naršyklėje:

http://www.aboutcookies.org.uk/managing-cookies